Jak wybrać najlepszy krem z kwasem azelainowym?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszy krem na kwas azelainowy, jest wiele rzeczy, które powinieneś rozważyć. Kwas ten należy do rodziny beta-karotenów i jest pozyskiwany z owocu zwanego perłą. Należy do tej samej grupy co inne naturalne kwasy i witamina C, więc można ją również znaleźć w produktach spożywczych takich jak pomidory i pomarańcze. Problem polega na tym, że ten rodzaj kremu do pielęgnacji skóry jest zwykle zbyt ostry dla skóry wrażliwej i może jeszcze bardziej uszkodzić skórę. Przed użyciem jakiegokolwiek kremu z tym kwasem powinieneś dokładnie wiedzieć, jak to działa.

kwas azelainowy jest w rzeczywistości środkiem złuszczającym, co oznacza, że zmiękcza skórę, usuwając z niej martwe komórki. Czyni to poprzez złuszczanie zewnętrznych warstw skóry, a także ma inne korzyści, takie jak poprawa zdrowia gruczołów łojowych, które są gruczołami odpowiedzialnymi za produkcję sebum, oleju, który nawilża i chroni skórę. Może więc poprawić kondycję Twojej skóry i sprawić, że będzie wyglądać młodziej.

Jednak regularne stosowanie tego produktu może prowadzić do niepożądanych efektów. Przede wszystkim martwe komórki mają tendencję do zlepiania się, co może tworzyć skorupę na powierzchni skóry. Jednak ta skórka nie jest atrakcyjna dla skóry. Jeśli nie usuniesz tej skorupy, może ona przekształcić się w zaskórnik, czyli zaskórniki spowodowane nagromadzeniem martwych komórek w mieszkach włosowych skóry. Te zaskórniki mogą powodować pryszcze na skórze, a także mogą powodować zmniejszenie produkcji sebum w skórze.

Możesz zauważyć, że po kilku dniach stosowania kwasu azelainowego Twoja skóra staje się łuszcząca. Jest to spowodowane przez martwe komórki gromadzące się na powierzchni skóry i blokujące produkcję sebum. W rezultacie ilość sebum uwalnianego z gruczołów łojowych jest zmniejszona, a skóra staje się sucha i swędząca. Co gorsza, suchość i swędzenie będą się utrzymywać, dopóki martwe komórki nie zostaną usunięte. Aby rozwiązać ten problem, Twoja skóra potrzebuje nawilżenia.

Musisz znaleźć produkty, które zawierają naturalne składniki, takie jak kwasy AHA czy kwas azelainowy krem z kwasem azelainowym. Wiadomo, że kwasy AHA stymulują wzrost nowych komórek skóry. Działają również na odblokowywanie porów w skórze, co pomaga utrzymać brud i martwe komórki z dala od skóry. Ze względu na swoje kojące działanie, kwasy AHA są stosowane w leczeniu suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry. W rzeczywistości wiele środków nawilżających sprzedawanych na rynku zawiera pierwiastki zawierające kwasy AHA.

Drugim krokiem w wyborze najlepszego kremu z kwasem azelainowym jest znalezienie takiego, który zawiera przeciwutleniacz. Wolne rodniki to cząsteczki, które są szkodliwe dla skóry, ponieważ atakują zdrowe komórki skóry. W rezultacie organizm nie jest w stanie zastąpić tych komórek. Dlatego, gdy te komórki są martwe, organizm nie może zwalczyć chorób, takich jak zmarszczki i drobne linie.

Jednym ze sposobów zapobiegania rozwojowi wolnych rodników jest trzymanie się z dala od słońca. Światło słoneczne może spowodować nadmierne uszkodzenie skóry. Kiedy tak się stanie, Twoja skóra będzie bardziej podatna na powstawanie drobnych linii i zmarszczek. W związku z tym zalecane jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zawierających filtry z tlenkiem cynku i dwutlenkiem tytanu.

Innym sposobem na uzyskanie najlepszych rezultatów podczas stosowania kremu przeciwzmarszczkowego z kwasem azelainowym jest jego konsekwentne stosowanie. Należy również wziąć pod uwagę instrukcje na etykiecie. Na przykład, jeśli używasz kremu i nie działa, powinieneś zapytać producenta lub sprzedawcę, czy oferują pełną gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli tak, powinieneś to wykorzystać.

Leave a Reply